Ako môžete vodiť bábky

Vážení zákazníci, tu uvádzame niektoré z možností, ako si môžete pripevniť paličku k bábke. Každý variant má svoje výhody aj nevýhody, každému vyhovuje niečo iné, a preto je dobré vopred si uvedomiť, ako chcete bábky používať:Chcem mať paličky natrvalo prilepené
Výhodou je, že držia perfektne, nevýhodou pre niekoho môže byť skutočnosť, že nie je možné ich dať preč. Lepiť môžete:

1) obojstrannou lepiacou páskou
lepí perfektne, okamžite a úplne spoľahlivo, nemusíte čakať na zaschnutie, „nezababrete“ si ruky. Ponúkame lepiace pásky v rolke alebo vopred narezané štvorčeky. Vyberať si môžete v sekcii Príslušenstvo.
2) lepidlom
ponúkame netoxické školské lepidlo pre deti nemeckého výrobcu UHU. Lepí výborne, ale musíte počkať na zaschnutie. Alebo použite akékoľvek iné lepidlo na drevo, ktoré máte doma.


Chcem paličky meniť

Výhodou je to, že budete potrebovať menej paličiek, ale nevýhodou pre niekoho môže byť to, že tento spôsob si vyžaduje opatrnejšiu manipuláciu. Inými slovami, ak malý nadšený divadelný umelec začne počas napínavého deja bábkou silne búchať, palička mu pravdepodobne odpadne. Tento spôsob je možno vhodný pre väčšie deti alebo dospelých.
Využiť môžete lepiacu hmotu UHU Patafix. Hmota je šikovná, môžete ju používať opakovane, dať dole a opäť nasadiť a bábku to nepoškodí.

Ďalšou možnosťou je použitie samolepiaceho suchého zipsu.
Samolepiaci suchý zips drží pomerne spoľahlivo, paličku je možné dať dole a znovu nasadiť. Nevýhodou pre niekoho môže byť to, že po aplikácii suchého zipsu zostane jedna časť zipsu trvalo prilepená na chrbte bábky.

Magnety?
Často dostávame otázky na tému, prečo nie je vhodné používať magnety. Použitie magnetov, žiaľ, z hľadiska bezpečnosti nie je pre malé deti možné, takže ich nemôžeme ponúkať.Každopádne pre všetky spôsoby platí, že najprv si musíte paličku zostaviť

Budete potrebovať tyčinku a spodný diel v tvare kocky s predvŕtaným otvorom a vrchnú časť.
A možno aj kladivo alebo trochu viac sily :-).

Vložte prútik do otvorov.

Pravdepodobne budete musieť trochu viac zatlačiť; ide to "ztuha", ale prútik by mal dobre držať a nemal by spadnúť.
Tip:
Odporúča sa "skrutkovať" krúživým pohybom a potom pre istotu poklepať kladivom.

 

 
Čím pripevníte rekvizitu?

Rekvizity sú také drobné doplnky k bábkam, ktoré sú často pre priebeh rozprávky kľúčové, napr. okuliare s čepcom pri rozprávke Červená čiapočka. Na pripevnenie môžete použiť lepiacu hmotu UHU Patafix.

 

 

Čím pripevníte veľkú zadnú kulisu k divadlu?

Najjednoduchší spôsob je použiť akýkoľvek štipec, napríklad na zavesenie bielizne.

Vážení zákazníci, ďakujeme za vašu priazeň a želáme vám len všetko dobré. :-)