Výroba a materiál

Naše bábiky vydržia akékoľvek zaobchádzanie :-)
Bábky, kulisy a rekvizity sú vyrezané z najkvalitnejšieho knihárskeho kartónu. Materiál je tvrdý, pevný a trvanlivosťou porovnateľný s drevom. Základnou zložkou je papier lisovaný do listov s priemerom 3 mm. Táto doska je taká pevná, že unesie váhu malého dieťaťa. Materiál šetrný k životnému prostrediu, príjemný na dotyk a do detskej ruky.

Čo často počujeme alebo bežný mýtus o papieri
Je zaujímavé, že keď počujeme, že je niečo vyrobené z papiera, myslíme si, že to nevydrží a že je to z papiera, že sa to čoskoro zničí...
Ak sa dozvieme, že výrobok je vyrobený z 3 mm hrubej tvrdenej dosky, povieme, že je to dobré. Bude pevný, kvalitný a vydrží. Paradoxom je, že oboje je pravda.

Hoci je papier základnou zložkou materiálu, z ktorého sa vyrábajú bábky a kulisy, napriek tomu sa lisuje do 3 mm hrubej dosky. Táto doska je taká pevná, že bez problémov unesie váhu dieťaťa. Pre lepšiu predstavu a ilustráciu si predstavte kvalitnú stolnú hru s pevnou hracou doskou. Alebo kvalitná detská kniha. Naše bábky sú ešte pevnejšie a odolnejšie, pretože sú vyrobené z hrubšej dosky. Tento materiál nám navyše umožňuje použiť špičkovú technológiu tlače, takže výsledkom sú krásne a živé farby.

Takže sa nebojte, naše bábky a kulisy určite vydržia :-)

loutkove-divadlo-30-loutek-marionetino (7)